PALMS BET 7SPORT BWIN

Радулов се класира за полуфиналите на сингъл в Мадрид

06-09-2024 21:50 | Tennis24.bg

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 15 хиляди долара.
19-годишният Радулов победи на четвъртфиналите Пабло Масхуан Хинел (Испания) с 6:3, 6:2 за час и 28 минути игра.

Радулов спечели три поредни гтейма от 3:3 до 6:3 в първия сет. Във втората част Илиян изоставаше с 1:2, но последва серия от пет поредни гейма за 6:2 и победа в срещата.
Съперник на Илиян Радулов в спора за достигане до финала ще бъде третият в схемата нидерландец Михиел Де Кром.

Михаил Иванов и Александър Петров пък отпаднаха на полуфиналите на двойки на турнира на клей в Пирот (Сърбия) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Иванов и Петров отстъпиха пред поставените под №3 Стефан Латинович (Сърбия) и Владан Тадич (Босна и Херцеговина) с 2:6, 2:6. Мачът продължи 50 минути.

Българите изостанаха с 0:3 в първия сет и го загубиха с 2:6, а във втората част намалиха за 2:3, но Латинович и Тадич спечелиха следващи три гейма, а с това и двубоя.

Последни новини
Синер ще работи с двама бивши треньори на Джокович
България победи Салвадор и ще играе за влизане в Световна група I на Купа Дейвис