PALMS BET 7SPORT BWIN

Ива Иванова и Росица Денчева с победи на US Open при девойките

02-09-2024 11:36 | Tennis24.bg

Бълргарките Ива Иванова и Росица Денчева се класираха за втория кръг при девойките на US Open.

Поставената под номер 11 в схемата Иванова победи със 7:6(5), 6:3 Геул Джан (Република Южна Корея). Срещата продължи 1:42 часа.

Денчева пък спаси мачбол и също стартира с успех на сингъл при девойките. Поставената под номер 10 направи обрат и победи с 1:6, 7:6(4), 7:6 (6) представителката на домакините Моника Екстранд. Срещата продължи 2 часа и 33 минути.

Българката започна лошо мача и загуби първия сет с 1:6. Във втората част тя спаси мачбол при 5:6 и подаване на Екстранд. След това се стигна до тайбрек, а в него Денчева спечели със 7:4 точки.

Денчева поведе с 4:1 в третия сет, а при 5:3 изпусна два мачбола на собствен сервис. Екстранд успя да изравни за 5:5, а след това двете тенисистки си размениха по още един пробив. Така се стигна до решителен шампионски тайбрек до 10 точки. В него Денчева изостана с 4:6, но спечели следващите шест разигравания и продължава напред, а следващата й съперничка ще бъде Ишика Ашар от САЩ.

Третата българка - Елизара Янева, загуби в първия кръг с 6:4, 2:6, 3:6 от деветата поставена Кристина Пеничкова от САЩ след почти два часа игра.

Последни новини
Синер ще работи с двама бивши треньори на Джокович
България победи Салвадор и ще играе за влизане в Световна група I на Купа Дейвис