PALMS BET 7SPORT BWIN

Габриел Донев се класира за четвъртфиналите в Сърбия

29-08-2024 14:38 | Tennis24.bg

Габриел Донев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд от 15 000 долара.

Българинът разгроми с 6:2, 6:0 Павел Вербин от Русия. Срещата продължи точно 60 минути.

Донев спечели последните девет гейма след 3:2 в първия сет. За място на полуфиналите Габриел ще играе срещу победителя от мача между Юнес Лааруси от Мароко и Савелий Иванов от Русия. Динко Динев пък загуби във втория кръг с 5:7, 2:6 от Админ Календар (Хърватия). Срещата продължи 90 минути.

20-годишният Динев поведе с 5:2 в първия сет, но загуби следващите пет гейма за 5:7. Във втората част Динко изостана с 0:5 и загуби с 1:6. Преди този мач Динев постигна една победа в основната схема и три в квалификациите.

По-късно днес Габриел Донев и Симон Антони Иванов, поставени под №2, ще играят на четвъртфиналите в турнира на двойки срещу Юнес Лааруси от Мароко и Ернан Кирос от Мексико.