PALMS BET 7SPORT BWIN

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите в Порто

28-08-2024 15:59 | Tennis24.bg

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира от сериите "Чалънджър" на клей в Порто (Португалия) с награден фонд 74 825 евро. Поставеният под №6 българин победи във втория кръг унгареца Мате Валкус с 6:4, 6:2 за 77 минути.

Андреев спечели пет поредни пет гейма в първия сет за преднина от 5:1. Валкус отговори с три поредни успешни гейма и намали до 4:5, но Адриан взе сета с 6:4.Българинът поведи с 3:1 във втората част, унгарецът взе един гейм за 2:3, но Андреев спечели следващите три, а с това и мача.

На четвъртфиналите Андреев ще играе срещу победителя от мача между Даниел Цукиерман от Израел и Йонас Форейтек от Чехия.

По-късно днес Андреев ще играе в първия кръг на двойки. Българинът и Николас Санчес Искиердо (Испания) ще играят срещу Давид Санчис (Испания) и Ергги Киркин (Турция).

Александър Донски пък отпадна в първия кръг на двойки. Донски и Тиаго Перейра (Португалия) загубиха с 2:6, 4:6 от Сидант Бантия (Индия) и Тенисън Уайтинг (САЩ).