PALMS BET 7SPORT BWIN

Денислава Глушкова се класира за втори кръг в Румъния

27-08-2024 16:14 | Tennis24.bg

Българката Денсилава Глушкова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Брашов (Румъния) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Софиянката победи преминалата през квалификациите представителка на домакините Алексия Лавиния Пуяц с 2:6, 6:4, 6:1.  Срещата продължи малко повече от три часа и половина.

Глушкова стартира трудно и след пробиви в първия и в петия гейм тя загуби първия сет. През втората част българката направи серия от три поредни гейма, за да поведе с 5:3 и запази предимството си, за да изравни резултата. В решителния трети сет 20-годишната българка взе пет последователни гейма, за да достигне до 6:1 и да затвори мача.

Така следващата й съперничка ще бъде с поставената под номер 2 Олександра Олиникова от Украйна.

Друга българка - Лия Каратанчева, девета в схемата, започва директно от втория кръг срещу Екатерина Казионова (Русия).