PALMS BET 7SPORT BWIN

Виктория Томова отпадна в първия кръг

27-08-2024 06:31 | Tennis24.bg

Виктория Томова отпадна в първия кръг на Откритото първенство на САЩ.

Първата ракета на България при жените поведе със сет, но загуби със 7:6(4), 0:6, 5:7 от №31 световната ранглиста Екатерина Александрова от Русия. Срещата продължи 2 часа и 22 минути. Така Томова не успя да постигне първата си победа в основната схема US OPEN.

29-годишната Александрова има четири титли в кариерата си на сингъл и още четири финала, един от които в Линц през настоящата кампания. До момента българката и рускинята са изиграли шест срещи помежду си, а Александрова води с 4:2 победи. Томова успя да победи тази съперничка с 6:3, 7:6(5) в първия кръг на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос" тази година.

Българката имаше на два пъти преднина от пробив в третия сет, но не успя да я запази, а от своя страна допусна пробив във последния гейм на мача.