PALMS BET 7SPORT BWIN

Швьонтек: Играем твърде много турнири

Швьонтек: Играем твърде много турнири
18-08-2024 14:33 | Tennis24.bg

Ига Швьонтек стигна до полуфиналите на турнира в Синсинати, след като победи Мира Андреева в мач, който продължи два часа и половина – но след това тя не беше в настроение да празнува. Вместо това световната номер 1 се съсредоточи върху "изтощителния" график, на който издържат тенисистите.

 

„Очевидно това не е наше решение, но със сигурност мисля, че имаме твърде много турнири през сезона.Това прави тениса по-малко забавен за нас. Обичам да играя на всички тези места, но е доста изтощително.

 

Не мисля, че трябва да бъде така, защото заслужаваме да си починем още малко. Може би хората ще ме намразят за това.“, коментира след мача 23-годишната полякиня, която вече има пет мейджър трофея в колекцията си. 

 

След изказването ѝ последваха редица реакции. Носителката на 18 титли от Големия шлем Крис Евърт я подкрепи, като добави, че това е важна тема. Бившият шампион от Ролан Гарос Евгени Кафелников обаче реагира доста остро, като в груб коментар в социалните мрежи я обвини, че само се оплаква.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Динко Динев се класира за втория кръг на сингъл и за четвъртфиналите на двойки в Исламабад
Изчерпването в тениса и изтощителният дълъг сезон, който срива звездите
Донски отпадна от Чалънджъра в Португалия
Кирьос заяви участие на демонстративен турнир преди Australian Open
Виктория Томова с лек прогрес в ранглистата
Донски е на победа от основната схема на Чаланджър в Мая
Италия спечели Купа Дейвис за трета поредна година
Елизара Янева загуби драматично финала в Словакия
България приема Белгия за Купа Дейвис
Гергана Топалова отпадна на полуфиналите в САЩ