PALMS BET 7SPORT BWIN

Александър Василев и Иван Иванов се класираха на полуфиналите на сингъл на турнира от ITF в София

16-08-2024 12:35 | Tennis24.bg

Младите български таланти Александър Василев и Иван Иванов записаха нови двусетови победи и се класираха за полуфиналите на сингъл на турнира от ITF за мъже „K&D Cup 2024" с награден фонд 15 хиляди долара, който се провежда на кортовете на ТК „Диана" в София.

Така Василев и Иванов достигат за първи път до полуфиналите на турнир за мъже от календара на ITF.

Василев, който е на 17 години, победи на четвъртфиналите с 6:2, 7:5 поставения под №3 в схемата Владислав Орлов (Украйна). Срещата продължи 2 часа и 12 минути. Това е трета поредна победа за Александър на турнира при само един загубен сет.

На полуфиналите Василев ще играе срещу победителя от мача между Николо Чаварела от Италия и Франко Риберо от Аржентина.

Участващият с "уайлд кард" 15-годишен Иван Иванов, който в понеделник спечели първата си победа от турнири на ITF за мъже, се наложи на четвъртфиналите с 6:2, 7:5 над Гьокберг Саръташ (Турция). Срещата продължи час и 48 минути.

Вчера Иванов елиминира и намиращия се на 354-то място в световната ранглиста и №2 в схемата Артюр Геа (Франция) с 6:3, 6:2.

Така за място на финала той ще се изправи утре срещу четвъртия поставен Мариано Тамаро (Италия), който отстрани българския квалификант Антъни Генов  с 6:3, 3:6, 6:1 след малко повече от два часа игра.