PALMS BET 7SPORT BWIN

Дрейпър отстрани Циципас, Шелтън и Руне с победи в Синсинати

16-08-2024 08:58 | Tennis24.bg

Джак Дрейпър отстрани Стефанос Циципас след обрат - 3:6, 6:4, 7:5, и се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" на твърда настилка в Синсинати (САЩ), който е с награден фонд 6.79 милиона долара.

Поставеният под №9 Циципас записа пробив за 5:4 в решаващия сет, но не успя да спечели собственото си подаване в драматичен десети гейм.

Така Дрейпър вече е с баланс 2:0 срещу Циципас, след като го надви и в Канада през 2022, и сега продължава напред в Синсинати.

"След Олимпиадата не се намирам в най-добрата ми форма, но днес наистина се постарах. Чувствам се все по-добре и по-добре с всеки изминал мач. Чисто физически съм на ниво", заяви Дрейпър за сайта на ATP.

Следващият съперник на Дрейпър е победителят от мача между Каспер Рууд и Феликс Оже-Алиасим.

Американецът Бен Шелтън пък отрази мачпойнт и победи Томас Ечевери със 6:7(6), 7:6(7), 6:3 след два часа и 52 минути на корта.

Аржентинецът получи разиграването за мача при собствен сервис в тайбрека на втория сет, но Шелтън го отрази и в следващия си двубой ще срещне Фабиан Марожан. Унгарецът надви българина Григор Димитров по-рано през деня.

Холгер Руне пък не загуби сет срещу португалския квалификант Нуно Борхес и спечели с 6:3, 7:6(8).

Следващият съперник на датчанина е победителят от мача между Карлос Алкарас и Гаел Монфис, който бе отложен заради дъжд в тайбрека на втория сет.