PALMS BET 7SPORT BWIN

Григор Димитров отпадна от турнира в Монреал

11-08-2024 07:21 | Tennis24.bg

Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" 1000 в Монреал (Канада) с награден фонд 6.8 милиона долара. Най-добрият български тенисист загуби от Алексей Попирин (Австралия) с 6:4, 6:7(5), 3:6 след над два часа и половина битка на корта.

Поставеният под №7 в схамата Димитров стигна до две възможности за пробив при 2:1 в първия сет, но не успя да се възползва. При 5:4 той поведе с 40:0 при сервис на Попирин и от третия си сетбол спечели с 6:4.

Във втората част българинът пропусна една точка за пробив при 4:3, а след това и три мачбола при 6:5. В последвалия тайбрек Димитров изостана с 2:5 точки, изравни за 5:5, но загуби следващите две точки, едната след двойна грешка, а с това и сета.

Попирин, който е №63 в ранглистата, направи първия се пробив в мача за 4:2 в третата част и след това задържа подаванията си, за да триумфира с 6:3.

Общо в мача Григор стигна до 9 възможности за пробив и реализира само едната в първия сет. Освен това той направи 9 двойни грешки на сервис (при 6 на съперника) и 20 непредизвикани при разиграванията (21 на Попирин).

Това бе общо втора загуба от три мача на Димитров с австралиеца.

Последни новини
Фриц записа трета поредна победа над Зверев и Отборът на света поведе в резултата