PALMS BET 7SPORT BWIN

Александър Зверев с нов изразителен успех в Париж

30-07-2024 18:23 | Tennis24.bg

Олимпийският шампион Александър Зверев продължава защитата на титлата си. Германецът се класира за третия кръг на Игрите в Париж след победа с 6:3, 7:5 над чеха Томаш Махач.

27-годишният Зверев, който е номер 3 в схемата, направи девет аса в мача и реализира четири пробива от седем възможности. Той не бе затруднен от Махач в нито един от двата сета и успя да вземе своеобразен реванш от чеха за поражението си от него в понеделник в първия кръг на турнира на смесени двойки.

За място на четвъртфиналите Зверев ще спори с австралиеца Алексей Попирин. Попирин надделя над 39-годишния Стан Вавринка с 6:4, 7:5 и сложи край на участието на олимпийски игри на шампиона на двойки за 2008 година.

Най-категоричната победа за деня при мъжете постигна Феликс Оже-Алиасим. Канадецът остана на корта само 64 минути при победата си с 6:0, 6:1 над германеца Максимилиан Мартерер. В следващия кръг Оже-Алиасим очаква победителя от двойката между руснака Даниил Медведев и австриеца Себастиан Офнер.

Последни новини
Адад Мая победи Касаткина на финала в Сеул
Първа WTA титла за Ребека Срамкова
Френският треньор Патрик Симон с открита тренировка в Свиленград
Германка спечели титлата в Пазарджик
Андреев с победа на Чаланджър в Португалия, на крачка е от основната схема
Григор Димитров пак контузен, приключва с Лейвър Къп (програма)
Отборът на Света с убедителен успех на двойки, преднината им набъбва
Честваме Независимостта на България
Фриц записа трета поредна победа над Зверев и Отборът на света поведе в резултата