PALMS BET 7SPORT BWIN

Tрета поредна победа за Донски на Чаланджър в Испания

17-07-2024 09:31 | Tennis24.bg

Александър Донски постигна трета поредна победа и се класира за втория кръг на сингъл на турнира на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Пособланко (Испания) с награден фонд 36 900 евро.

Българинът, който преодоля успешно квалификациите след два успеха, спечели на старта на основната схема срещу Улисес Бланч (САЩ) с 6:3, 6:1 за около час игра, след като доминираше през целия мач.

Следващият съперник на 25-годишния Донски, който заработи 7 точки за световната ранглиста и 620 евро от наградния фонд, ще бъде номер 2 Егор Герасимов (Беларус). Двамата не са се срещали досега.

На двойки Александър Донски и Тиаго Перейра (Португалия) са трети поставени и на старта ще срещнат Оскар Гутиерес (Бразилия) и Ноа Лопес (Швейцария).

Друг българин Илиян Радулов, който започна директно от основната схема, също продължава във втория кръг след победата над квалификанта Петер Булдорини (Италия) с 6:3, 6:3 за 72 минути.

В спор за място на четвъртфиналите той ще играе срещу победителя от двубоя между номер 1 Антоан Ескофие (Франция) и Иван Мареро Курбело (Испания).