PALMS BET 7SPORT BWIN

Гергана Топалова остана на гейм от победа над №59 в света

15-07-2024 20:32 | Tennis24.bg

Гергана Топалова отпадна в първия кръг на основната схема на WTA 250 турнира на клей в унгарската столица Будапеща с награден фонд 232 244 хиляди евро.

Българката, която премина успешно през квалификациите след две победи, отстъпи драматично на поставената под №4 в схемата и №59 в световната ранглиста испанка Сара Сорибес Тормо с 6:4, 3:6, 5:7. Срещата продължи 3 часа и 29 минути.

Топалова отстъпваше с 1:3 в първия сет, но направи обрат до 5:3 и след 6:4 поведе в резултата. През втората част тя поведе с 3:2, но загуби следващите четири гейма и Тормо изравни.

В третата част Топалова изостана с 0:3, но направи обрат до 5:3 гейма и сервираше за спечелване на мача. За съжаление Гергана загуби следващите четири гейма, а с това и мача.
Това беше дебют за Топалова в основната схема на турнир от WTA 250.

Първата ракета на България Виктория Томова е втора поставена в турнира и на старта ще играе срещу бившата №19 в световната ранглиста Александра Саснович (Беларус).