PALMS BET 7SPORT BWIN

Григор Димитров с обрат в пет сета на Уимбълдън

04-07-2024 18:05 | Tennis24.bg

Григор Димитров се класира третия кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".
Поставеният под №10 българин направи обрат и победи с 5:7, 6:7(4), 6:4, 6:2, 6:4 №91 в световната ранглиста Дзюнчън Шан от Китай. Срещата продължи 3 часа и 28 минути.

В третия кръг Димитров ще играе срещу №33 в света Гаел Монфис от Франция. Евентуален съперник на Димитров на осминафиналите е Даниил Медведев, а на четвъртфиналите е водача в схемата Яник Синер.

Димитров имаше две точки за пробив при 4:3 в първия сет срещу Дзюнчън Шан, но не успя да се възползва. 19-годишният китаец стигна първи до пробив в мача и поведе с 6:5, а след това затвори първия сет в своя полза на собствен сервис.

Българинът допусна нов пробив за 1:2 във втория сет, но успя го върне за 3:3. До края на сета нови пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него Григор отстъпи с 4:7 точки.
Димитров проби за 3:2 в третия сет и го спечели с 6:4.

В четвъртия сет Григор продължи да подобрява играта си и проби за 2:1. Димитров направи още един брейк за 5:2 и изравни резултата в сетовете след 6:2.

Добрата серия на Димитров продължи и в петия сет. Той поведе с 2:0 и спечели мача с 6:4.