PALMS BET 7SPORT BWIN

Томова не успя да се класира за финала в Бад Хомбург

28-06-2024 19:51 | Tennis24.bg

Виктория Томова не успя да се класира за финала на турнира на трева в Бад Хомбург (Германия) с награден фонд над 802 хиляди евро.

Първата ракета на България отстъпи с 0:6, 6:7(8) от №49 в световната ранглиста Дона Векич от Хърватия. Срещата продължи 101 минути.

Българката игра късно вчера инфарктен четвърфинал срещу рускинята Анна Блинкова от Русия. Вики спаси пет мачбола и победи с 2:6, 6:1, 7:6(9) в мач продължил 2 часа и 14 минути. Векич пък спечели без игра на четвъртфиналитe.

Томова успя да обърне резултата във втория сет от 2:4 до 5:4, а след това се стигна до тайбрек. В него българката поведе с 4-2 точки, но допусна обрат за 4-5. Вики спаси мачбол при 5-6 точки, но загуби с 6-8.

Преди днешната среща Томова постигна четири поредни победи на турнира.
С блестящото си представяне на турнира Вики ще запише ново рекордно класиране в световната ранглиста за жени. Българката има вече 1223 точки и ще бъде №48 в началото на следващата седмица.

Виктория Томова пък ще играе в първия кръг на Уимбълдън срещу №40 в света Синю Уан от Китай. През тази година Томова има две драматични загуби от Уан в по три сета. Българката загуби от Уан във втория на Откритото първенство на Франция по тенис с 5:7, 7:5, 1:6, а преди това пропусна десет мачбола и загуби със 7:5, 5:7, 4:6 на турнира в Мадрид. При победа Вики може да играе във втория кръг срещу петата поставена Джесика Пегула.