PALMS BET 7SPORT BWIN

Томова загуби в изключителна драма на полуфиналите в Рабат

24-05-2024 21:19 | Tennis24.bg

Виктория Томова отпадна на полуфиналите на WTA 250 турнира на клей в мароканския град Рабат.

Първата ракета на България допусна обрат и загуби със 7:6(8), 5:7, 6:7(4) от №81 в световната ранглиста Пейтън Стърнс от САЩ. Срещата продължи 3 часа и 18 минути.

Преди този мач Томова елиминира №78 в световната ранглиста Лаура Зигемунд от Германия, №68 Яфан Уан от Китай и Берфу Дженгиз от Турция.

Томова имаше на четири пъти преднина от пробив в първия сет, но не успя да я задържи. При 5:4 Вики пропусна сетбол на собствен сервис, а след това се стигна до тайбрек. В него българката изпусна още два сетбола, но успя да затвори сета в своя полза с 8-6 точки.

Във втората част Томова изостана с 2:5, но успя да изравни при 5:5. За съжаление Вики загуби следващите два гейма, а с това и сета.

Българката поведе с 4:1 в третата част, но Стърнс успя да изравни при 4:4. До края на сета нови пробиви нямаше и се стигна до решителен тайбрек. В него българката отстъпи с 4-7 точки.

За страхотното си представяне на турнира Томова заработи 98 точки за световната ранглиста.

Последни новини
Жребият за Купа Дейвис беше отложен за октомври
Григор Димитров пропуска турнира в Пекин
Вълшебните отигравания на Пабло Куевас (видео)
Евтимова е на 1/4-финал на двойки в Италия, приключи българското участие на сингъл