PALMS BET 7SPORT BWIN

Андреев спаси мачбол и е на две победи от Ролан Гарос

20-05-2024 17:16 | Tennis24.bg

Адриан Андреев се класира за втория кръг на квалификациите на „Ролан Гарос".

Българинът направи обрат и победи с 3:6, 6:4, 7:6 (7) №167 в световната ранглиста Денис Евсеев от Казахстан. Срещата продължи 2 часа и 33 минути. Във втория кръг на пресявките Андреев ще играе срещу №148 в света Джулио Дзепиери от Италия. За влизане в основната схема са нужни три победи.

Андреев допусна два пробива в първия сет и го загуби с 3:6. Българинът проби за 5:4 във втората част и изравни сетовете след 6:4. В третия сет Адриан изостана с 0:3, но успя да изравни при 4:4. Андреев спаси мачбол при 4:5, а при 5:5 пропусна две точки за пробив. Така се стигна до шампионски тайбрек до 10 точки.

В него Андреев поведе с 9-7 точки и от първия си мачбол се класира за втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Последни новини
Йоана Константинова се класира за четвъртфиналите на ITF във Варна
И Яна Маринова прописа за скандала след мача на Джокович в София
Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите на турнир в Испания
Жребият за Купа Дейвис беше отложен за октомври
Григор Димитров пропуска турнира в Пекин
Вълшебните отигравания на Пабло Куевас (видео)
Евтимова е на 1/4-финал на двойки в Италия, приключи българското участие на сингъл