PALMS BET 7SPORT BWIN

Гергана Топалова победи втората поставена и се класира за четвъртфиналите на турнир в Загреб

15-05-2024 22:45 | Tennis24.bg

Гергана Топалова постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира в хърватската столица Загреб с награден фонд 60 хиляди долара.
Българката победи с 6:4, 7:6(4) №2 в схемата и №128 в световната ранглиста Яна Фет от Хърватия. Срещата продължи 94 минути.

Топалова изостана с 0:2 в началото на мача, но успя да изравни за 2:2. След това двете тенисистки си размениха по още един пробив до 4:4. Българката поведе с 5:4 и след нов пробив спечели първия сет с 6:4.
Във втората част Топалова отново наваска ранен пробив, а при 4:5 отрази сетбол при сервис на Фет. Българката поведе с 5:1 в тайбрека и го спечели със 7:4 точки.

В първия кръг Топалова разгроми с 6:2, 6:1 Екатерине Горгодзе от Грузия.
За място на полуфиналите Гергана ще играе срещу №167 в световната ранглиста Мартина Капуро Таболта от Аржентина.