PALMS BET 7SPORT BWIN

Габриел Донев и Симон Антони Иванов с победи на турнир в Сърбия

Габриел Донев и Симон Антони Иванов с победи на турнир в Сърбия
14-05-2024 13:05 | Tennis24.bg

Габриел Донев и Симон Антони Иванов се класираха за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. 

Само преди три дни Донев спечели титлата на двойки на друг турнира в Куршумлийска баня с награден фонд 25 хиляди долара.

Габриел Донев победи участващия с "уайлд кард" сърбин Владо Янканж с 6:4, 7:6(2).
Двубоят продължи час и 37 минути.

Симон Антони Иванов се наложи над друг участващ с "уайлд кард" тенисист - Стефан Костич (Австралия) с 6:3, 6:2 само за 64 минути.

Двата българи очакват началото и на надпреварата на двойки, където ще си партнират и са поставени под номер 1 в схемата.

В първия кръг на турнира при двойките отпаднаха Радослав Шандаров и Васил Шандаров след загуба от Стефан Попович (Сърбия) и Даниел Коуан (САЩ) с 6:7(3), 3:6, както и друг българин Борислав Кирилов в тандем с французина Пиер Антоан Тайо, които отстъпиха с 2:6, 4:6 пред Обрад Марковски (Република Северна Македония) и Шимон Келан (Полша).

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Александър Донски се изкачи до рекордна в кариерата си позиция в ранглистата на двойки
Лиа Каратанчева влезе в топ 300
Почина Никола Пиетранджели
Рафаел Надал с още едно признание
Александър Донски е шампион на двойки на Чалънджър 100 в Португалия
Шиникова стана вицешампионка на двойки в Монастир
Защо тенисистите слушат музика, преди да излязат на корта
Донски се класира за финала на двойки на турнира от сериите Чалънджър 100 в Мая
Александър Блокс за първи път ще игаре на  Next Gen ATP Finals
Джордж Лазаров се класира за четвъртфинал на сингъл в Анталия