PALMS BET 7SPORT BWIN

Александър Зверев продължава без загубен сет

13-05-2024 08:31 | Tennis24.bg

Александър Зверев се класира за четвъртия кръг на Мастърс 1000 турнира на червени кортове в Рим. Шампионът от 2017-а година се наложи над италианеца Лучано Дардери със 7:6 (3), 6:2. Този успех увеличава шансовете му да си върне короната след ранните отпадания на Новак Джокович и Рафаел Надал.

Германецът имаше проблеми в първия сет, в който трябваше да се бори в тайбрек, най-вече заради агресивната игра на Дардери и добрата му защита. Това се доказa cамо с една възможност за пробив в частта, която обаче не беше реализирана от фаворита. В тайбрека обаче той направи два пробива за 4:1 и оттам нататък показа кой е фаворит.

Във втория сет Дардери, който е на 54-о място в ранглистата на АТР, също опита да се съпротивлява, но загуби ритъма в средата и инкасира пробив за 1:3. Опитният германец веднага затвърди пробива с гейм на 15 и напрактика спечели мача още тук.

Следващият съперник на Зверев ще бъде Нуно Боржеш от Португалия.

Нестеров и Милев достигнаха полуфиналите на двойки на Чалънджър в Италия
Мъри официално се отказа от турнира на сингъл в Париж, Кербер също слага край на кариерата си