PALMS BET 7SPORT BWIN

Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите в Маракеш

31-03-2024 18:12 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира на клей в Маракеш (Мароко) от сериите АТП 250 с награден фонд 579 320 евро.

Българинът загуби от поставения под №6 в схемата на пресявките Николас Морено Де Алборан (САЩ) с 3:6, 7:6(9), 2:6. Срещата продължи 3 часа и 1 минути. За Кузманов това беше първи мач на червени кортове за новия сезон.

Мико допусна един пробив в шестия гейм, който беше достатъчен за американеца, за да спечели първия сет. Във втората част двамата си размениха по един брейк, а в тайбрека националът преодоля пасив от 3:5, спаси три мачбола, след което взе две поредни разигравания и след 11:9 изравни резултата. В третия сет Де Алборан направи два пробива и след 6:2 затвори двубоя в своя полза.