PALMS BET 7SPORT BWIN

Дженев се класира за четвъртфиналите на двойки в Монастир

Дженев се класира за четвъртфиналите на двойки в Монастир
21-11-2023 16:32 | Tennis24.bg

Адрияно Дженев се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис за мъже на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Дженев в тандем с италианеца Масимо Джунта победиха на старта Алесандро Белифемине и Омар Бриджа от Италия с 6:3, 6:2. Срещата продължи 61 минути.

Българинът и Джунта осъществиха пробив за преднина от 4:2 в първия сет и го спечелиха при 6:3. Във втората част те натрупаха аванс от 3:1 и нямаха проблеми да приключат мача при 6:2.

В надпреварата на сингъл по-рано днес Адрияно Дженев претърпя поражение в първия кръг именно от партньора си на двойки Масимо Джунта с 2:6, 1:6 за час и 19 минути игра.

Дженев започна лошо мача и изостана с 0:4, което доведе до загубата на първия сет с 2:6. Ситуацията се повтори и във втората част, когато Джунта спечели три последователни гейма за преднина от 3:0 и затвори мача при 6:1.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Трима тенисисти с номинации за Най-добър млад спортист на България за 2025 г.
Electrocharge и Petrol изграждат 200 зарядни станции за електромобили
Сорана Кирстя обяви, че спира с тениса през 2026
Григор Димитров запази позицията си, прогрес за Томова
Димитър Кисимов е вицешампион на сингъл при юношите на турнир в САЩ
Калоян Шиков с титли на сингъл и на двойки на J30 в Букурещ
Стаматова отпадна на полуфиналите на сингъл в Анталия
Кисимов се класира за финала на сингъл при юношите на турнир в САЩ
Треньорът на Сабаленка преди Битката между половете срещу Кирьос: Понякога тренираме с мъже
Рафаел Надал с решение как да се върнат топ играчите в Купа Дейвис