PALMS BET 7SPORT BWIN

Юлия Стаматова пропусна три мачбола и отпадна

Юлия Стаматова пропусна три мачбола и отпадна
15-11-2023 14:13 | Tennis24.bg

Юлия Стаматова пропусна три мачбола и отпадна в първия кръг на турнира на клей в Нулес (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара.

Шестата поставена Стаматова загуби от 16-годишната квалификантка Анастасия Фирман (Украйна) с 6:3, 6:7 (2), 5:7 след 3:21 часа игра.

30-годишната българка пропиля ранен пробив аванс, но след 3:3 взе пет поредни гейма, с което спечели първия сет и поведе с 2:0 във втория. Фирман успя да изравни за 2:2, но Стаматова отново реализира брейк и дръпна с 4:2, а при 5:4 сервираше за победата, но не успя. В последвалия тайбрек българката загуби първите четири разигравания и това се оказа решаващо за изравняването на резултата.  

В решаващия трети сет Стаматова на два пъти излизаше с пробив напред, като при 5:3 отново сервираше за победата и дори стигна до три мачбола, но не се възползва и допусна обрат.

В надпреварата на двойки българката и Мафи Остерайхер (Австрия) ще стартират по-късно днес следобед срещу водачките в схемата Марина Колб и Надя Колб (Украйна). 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Рибакина победи Фернандес в Токио, Кенин и Александрова също се класираха за четвъртфиналите
Александър Василев с второ поражение на Финалите при юношите
Фриц се пребори с Вашеро в Базел, Рууд и Оже-Алиасим също продължават напред
Четирима българи са сред задържаните за черно тото в тениса
Синер с най-бързата си победа за 2025 г. на старта във Виена. Медведев също с успех
Янева и Денчева се класираха за втория кръг на сингъл в Санта Маргерита ди Пула
Италианските медии с остри критики към Синер
Мбоко на четвъртфинал в Токио
Александър Василев със загуба в три сета на старта на Мастърса на осемте най-добри при юношите
Музети с бърза победа, Зверев се измъчи на старта във Виена