PALMS BET 7SPORT BWIN

Джокович взе сладък реванш от Руне

Джокович взе сладък реванш от Руне
04-11-2023 09:40 | Tennis24.bg

Новак Джокович победи Холгер Руне със 7:5, 6:7 (3), 6:4 и се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс 1000 в Париж. Мачът продължи 2 часа и 55 минути.

Това бе повторение на финала от миналата година в Париж, когато младият датчанин победи в три сета, а сега Джокович взе реванш.

Холгер Руне направи повече печеливши удари в мача - 38 срещу 32 за сърбина, но Джокович направи повече асове 10 срещу 8 и спечели повече точки на първи и втори сервис.

На полуфиналите Новак Джокович ще играе с Андрей Рубльов, който записа победа над Алекс Де Минор с 4:6, 6:3, 6:1 за малко повече от два часа на корта. 

Руснакът подобри резултата си до 8-4 на четвъртфиналите този сезон по пътя към своя трети АТП Мастърс 1000 полуфинал за годината. Тазгодишният шампион от Монте Карло, който също достигна до финала в Шанхай миналия месец, е равен с Яник Синър с по 21 победи на трето място за най-много успехи на турнирите "Мастърс" през тази година.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Александър Василев ще играе за седмото място на юношеския Мастърс
Диа Евтимова е на финал на двойки в САЩ
Григор Димитров се завръща на корта в Париж
Бум на контузии на турнира в Базел
Фаворитите продължават към полуфиналите във Виена
Анас Маздрашки се класира за четвъртфиналите в Синтра
Загуби за Елизара Янева и Росица Денчева в Италия
Зверев си осигури място на Финалите на ATP в Торино
Няма да видим Циципас и в Париж, остава в сметките за Атина
Бивш треньор на Моника Селеш, Робин Сьодерлинг и Симона Халеп ще проведе семинар в София