PALMS BET 7SPORT BWIN

Пьотр Нестеров с осма поредна победа в Кувейт

Пьотр Нестеров с осма поредна победа в Кувейт
03-11-2023 17:58 | Tennis24.bg

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна осма поредна победа в турнирите от веригата на Световната федерация по тенис ITF за мъже и се класира за полуфиналите на сингъл в надпреварата на твърди кортове на открито в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара. 

Поставеният под №4 Нестеров победи убедително Зак Стивънс (Великобритания) с 6:3, 6:2. Срещата продължи 92 минути.

Българинът навакса ранен пробив пасив, а след 3:3 направи серия от три поредни гейма, за да вземе първия сет. Втората част стартира с размяна на четири брейка, след което Пьотр взе следващите четири гейма, за да триумфира.

Така Нестеров си осигури 4 точки за световната ранглиста, а за място на финала ще играе срещу втория в схемата Бор Артнак (Словения).

20-годишният българин продължи силната си серия в Кувейт, след като през миналата седмица той спечели друго състезание от същия ранг в Ал Захра.

Посланикът на България в Кувейт Димитър Димитров и други българи живеещи там подкрепят Нестеров във всичките му мачове на турнира.

Участието на Пьотр Нестеров на турнира се осъществява с подкрепата на EGT.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Александър Василев ще играе за седмото място на юношеския Мастърс
Диа Евтимова е на финал на двойки в САЩ
Григор Димитров се завръща на корта в Париж
Бум на контузии на турнира в Базел
Фаворитите продължават към полуфиналите във Виена
Анас Маздрашки се класира за четвъртфиналите в Синтра
Загуби за Елизара Янева и Росица Денчева в Италия
Зверев си осигури място на Финалите на ATP в Торино
Няма да видим Циципас и в Париж, остава в сметките за Атина
Бивш треньор на Моника Селеш, Робин Сьодерлинг и Симона Халеп ще проведе семинар в София