PALMS BET 7SPORT BWIN

Циципас срещу Алкарас на четвъртфиналите

04-06-2023 22:12 | Tennis24.bg

Стефанос Циципас записа експресна победа над австриеца Себастиан Офнер, която го класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 5 в схемата Циципас се справи с намиращия се на 118-о място в световната ранглиста Офнер със 7:5, 6:3, 6:0 за само час и 50 минути.

Гръкът имаше трудности само в самото начало на мача, в което допусна изоставане от 1:3 гейма. След това обаче той имаше пълен контрол над мача и за трети път в кариерата си се класира сред най-добрите осем на "Ролан Гарос".

Циципас пропусна три сетбола в десетия гейм на първия сет, но успя да реализира четвъртата си възможност в 12-ия гейм.

След това той направи важен пробив и в средата на втория сет, за да поведе с 4:2. До края на мача Циципас позволи на Офнер да вземе само още един гейм и сложи край на серията на австриеца от шест поредни победи в Париж, започнала още в квалификациите.
На четвъртфиналите поставеният под номер 5 в схемата Циципас ще срещне водача и номер 1 в световната ранглиста Карлос Алкарас. По-рано днес испанецът спечели с 6:3, 6:2, 6:2 срещу Лоренцо Музети от Италия.