PALMS BET 7SPORT BWIN

Симон Антони Иванов отпадна на четвъртфиналите в Пазарджик

26-05-2023 16:33 | Tennis24.bg

Симон Антони Иванов отпадна на четвъртфиналите на сингъл на международния турнир по тенис на клей в Пазарджик с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 Иванов отстъпи на петия в схемата Корентен Деноли (Франция) с 3:6, 7:6(4), 2:6 след два часа и половина игра. 22-годишният българин изоставаше със сет и 2:5, като при 4:5 гейма във втората част спаси два мачбола, а в последствие реализира обрат и изравни резултата след 7:4 точки в тайбрека. В решаващия трети сет, обаче, Иванов загуби последните пет гейма, а с това и срещата.

На полуфиналите на двойки Максим Хорозов и Рок Ярц (Словения), участващи с "уайлд кард", отстъпиха с 4:6, 4:6 на Рекардо Балдзерани (Италия) и Арцьом Синицин (Беларус).