PALMS BET 7SPORT BWIN

Каратанчева отпадна във втория кръг на квалификациите на Ролан Гарос

24-05-2023 14:27 | Tennis24.bg

Сесил Каратанчева отпадна във втория кръг на квалификациите за Откритото първенство на Франция по тенис.
Българката отстъпи на Камила Осорио (Колумбия) с 0:6, 1:6. Срещата продължи 52 минути.

33-годишната Каратанчева, която играе в квалификациите на „Ролан Гарос" благодарение на защитения си ранкинг от юли 2019 година, не успя да се противопостави на първата в схемата на пресявките.

21-годишната Осорио, заемаща 84-о място в ранглистата на УТА, спечели първия сет след три пробива без да даде гейм на българската тенисистка. Във втората част Сесил Каратанчева намали за 1:3, но загуби следващите три гейма и Камила Осорио се класира за последния етап на пресявките.

В първия кръг на квалификациите българката победи с 3:6, 6:1, 6:3 мексиканката Фернанда Контрерас, която заема 198-мо място в ранглистата на WTA.

Най-доброто класиране на Каратанчева на „Ролан Гарос" е четвъртфинал през 2005 година.

По-късно днес Адриан Андреев ще играе срещата си от втория кръг на квалификациите срещу аржентинеца Хуан Пабло Фичович.