PALMS BET 7SPORT BWIN

Григор Димитров започва от втория кръг в Женева

Григор Димитров започва от втория кръг в Женева
20-05-2023 14:56

Григор Димитров ще вземе участие на АТП 250 турнира на червени кортове в Женева идната седмица. Най-добрият български тенисист много рядко играе в турнир седмица преди надпревара от Големия шлем, в случая започващия на 28-ми април „Ролан Гарос“, но този сезон се е решил на тази крачка. 

Димитров е поставен под №4 в основната схема в Женева и ще почива на старта. Във втория кръг българинът ще премери сили с Роберто Карбайес Баена (Испания) или квалификант. 

Победа ще класира Григор на четвъртфиналите, където ще го очаква някой от Кристофър О‘Конъл, Бернабе Сапата Мирайес, или квалификант. В половината на Григор е вторият поставен Тейлър Фриц, като дуел между тях е възможен само на полуфиналите.

Водач в схемата е Каспер Рууд, който е шампион в турнира през последните две години. В неговата половина попадна и третият поставен Саша Зверев, който пък спечели надпреварата през 2019 г. 

За Григор Димитров това ще бъде общо трето участие в надпреварата в красивия швейцарски град. Най-доброто му постижение е достигането до четвъртфиналите през 2021 г. 

ОСНОВНА СХЕМА В ЖЕНЕВА

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Гергана Топалова с победа в три сета във Франция
Елизара Янева с експресна победа на старта в Пазарджик
Денислава Глушкова с победа за 67 минути в Сърбия
Серина и Винъс Уилямс стартират подкаст
Девет българки ще участват на ITF турнир в Пазарджик
Григор Димитров запази позицията си в ранглистата
Ясни са всички финалисти за Купа Дейвис
Валентин Димов: Постигнахме нещо историческо
Александър Василев: Мечтите са големи, но вървя стъпка по стъпка
Феноменален Александър Василев донесе исторически успех на България