PALMS BET 7SPORT BWIN

Адриан Андреев започна с обрат в Испания

21-03-2023 08:19 | Tennis24.bg

Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Лас Франкесас дел Вайес (Испания) с награден фонд 73 хиляди евро.

Поставеният под номер 5 Андреев победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Даниел Мерида в три сета с 4:6, 6:1, 6:3.

21-годишният Андреев допусна изоставане от 0:3, което се оказа решаващо за изхода от първия сет в полза на 18-годишния Мерида.

Андреев постепенно стабилизира играта и със серия от пет поредни гейма взе втората част, за да изравни резултата.

В третата решителна част Адриан изостана с 1:3, но след това направи серия от пет поредни печеливши гейма.

С успеха си Андреев заработи 7 точки за световната ранглиста, в която заема 197-ото място. Съперник на втората ракета на България във втория кръг ще бъде победителят от мача Стивън Дийц (Канада) - Гащао Елиаш (Португалия).