PALMS BET 7SPORT BWIN

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на Чалънджър в Унгария

16-03-2023 15:59 | Tennis24.bg

Българинът Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Секешфехервар (Унгария) с награден фонд 36 хиляди евро.

Поставеният под номер 5 Андреев победи с 6:2, 7:6(4) Мирза Башич (Босна и Херцеговина). Срещата продължи 92 минути.

Андреев, който е 204-и в класацията на АТП, проби още в първия гейм на мача, а след това постигна още един брейк за 6:2 в първия сет.

Във втората част българинът поведе с пробив за 3:2, но веднага допусна рибрейк. Андреев успя да спаси един сетбол при 4:5, а след това си стигна до тайбрек.

В него Андреев спечели пет от последните точки за да триумфира със 7-4.

С победата си Адриан заработи 9 точки за световната ранглиста, а за място на полуфиналите ще играе срещу поставения под номер 1 представител на домакините Фабиан Марожан, 163-и в света в момента. Двамата не са играли досега.