PALMS BET 7SPORT BWIN

Швьонтек продължава убедително защитата на титлата

15-03-2023 10:56 | Tennis24.bg

Световната №1 Ига Швьонтек продължава защитата на титлата си на силния турнир на твърда настилка от сериите WTA 1000 в Индиън Уелс. Швьонтек се класира за четвъртфиналите след успех над шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2021-а Ема Радукану с 6:3, 6:1 за 85 минути.

Полякинята реализира 4 от 10-е си точки за пробив, включително три във втория сет. Носителката на три титли от Големия шлем спечели 88 процента от точките си на първи сервис и записа 22 печеливши удара и 9 непредизвикани грешки срещу 22-14 за Ръдукану.

Следващата съперника на Швьонтек ще бъде румънката Сорана Кърстя. Шампионката от Уимбълдън Елена Рибакина също продължава напред след успех над квалификантката Варвара Грачьова с 6:3, 6:0 за 81 минути. На четвъртфиналите Рибакина ще играе срещу чехкинята Каролина Мухова.

Третата поставена Джесика Пегула отпадна от турнира след загуба от Петра Квитова с 1:6, 6:3, 6:7(11) в драматичен двубой, продължил 2:16 часа. Квитова ще се изправи срещу седмата поставена Мария Сакари на четвъртфиналите, след като гръкинята победи Каролина Плишкова с 6:4, 5:7, 6:3 за 2:43 часа.

Втората поставена и шампионка от Откритото първенство на Австралия Арина Сабаленка също се нуждаеше от три сета, за да победи Барбора Крейчикова с 6:3, 2:6, 6:4 за 2:04 часа. Сабаленка ще се изправи в следващия кръг срещу шестата поставена Коко Гоф.