PALMS BET 7SPORT BWIN

Иван Иванов с втора убедителна победа на Еди Хер

30-11-2022 12:15 | Tennis24.bg

Иван Иванов се класира за третия кръг на турнира на клей "Еди Хер" в Бредънтън, Флорида (САЩ) - едно от най-силните и престижни състезания по тенис за възрастовите групи от 12 до 18 г.
Иванов, поставен под №1 в схемата при юношите до 14 г., победи с 6:2, 6:1 Марк Мичела от САЩ. Така в първите си два мача Иван загуби само пет гейма.

На осминафиналите Иванов ще играе среще №12 в схемата Еяд Езад от Египет.

В турнира на двойки Иванов също започна с победа. Българинът и Педро Енрике Чабалгоити от Бразилия се наложиха с 6:2, 6:4 над Джейкъб Джоунс и Джордио Барет от САЩ.

При момичетата до 12 г. Рая Коцева също се класира за осминафиналите на сингъл. Коцева победи с 6:1, 6:1 Мика Шустер от Израел. В първия кръг Рая елиминира с 6:3, 6:2 Рана Хасегава от Япония. За място на четвъртфиналите Коцева ще играе срещу Хания Минхас от САЩ.

В турнира на двойки Коцева е на осминафинал в тандем с Джордин Хазелит от САЩ.