PALMS BET 7SPORT BWIN

Мъри надви Вавринка на старта в Синсинати

16-08-2022 08:17 | Tennis24.bg

Анди Мъри излезе като победител от трисетов трилър срещу Стан Вавринка (Швейцария) и продължи във втория кръг на турнира по тенис в Синсинати след 7:6 (3), 5:7, 7:5.

Двамата ветерани опитаха да покажат най-доброто от себе си и в първия сет наистина имаше здрава битка, която завърши с успех на шотландеца Мъри. Във втората част обаче му се обадиха мускулни проблеми, получи няколко пъти крампи и той отстъпи. Но показа много кураж в третата част, когато изоставаше с 0:2 след ранен инкасиран пробив. В третия гейм обаче веднага го върна, реализирайки третата възможност и след това си взе подаването. Мачът вървеше равностойно до 5:5, когато отново Мъри прояви характер и проби на 15. Най-дългият гейм беше последното подаване на шотландеца, в който чак при четвъртата възможност успя да си го вземе и с него и мача с 2-1 сета.

"Кортът става много бърз при такова време. Физически се чувствам буквално омаломощен. Имах някакви мускулни крампи по време на срещата, на същите места както във Вашингтон. Но мисля, че като цяло вървя добре, заяви Мъри след мача, който продължи 2 часа и 54 минути.

Във втория кръг той ще се изправи срещу англичанина Камерън Нори, номер 9 в схемата, който отстрани Холгер Руне (Дания) със 7:6 (5), 4:6, 6:4.

Напред продължават още трима от поставените – номер 13 Диего Шварцман (Аржентина), Марин Чилич (14) и Роберто Баутиста Агут (Испания, номер 15).

Франсис Тиафо пък спря Матео Беретини (Италия, номер 12 в схемата) със 7:6 (3), 4:6, 7:6 (5).