PALMS BET 7SPORT BWIN

Надал с победа №300 в турнирите от Големия шлем

26-05-2022 09:29 | Tennis24.bg

Рафаел Надал постигна победа номер 300 в кариерата си в турнирите от Големия шлем. Това се случи във втория кръг на Откритото първенство на Франция, в който той надигра представителя на домакините Корентен Муте с 6:3, 6:1, 6:4. Само на "Ролан Гарос" той има 107 успеха.

Надал, който има 13 титли от "Ролан Гарос" и рекордните при мъжете 21 от Шлема, затвори мача за 2 часа и 9 минути игра. В първите два сета той нямаше никакви проблеми срещу намиращия се на 139-о място в световната ранглиста Муте, като успяваше да направи ранни пробиви и да води спокойно играта.

В началото на третия сет обаче ролите се размениха и Муте пръв успя да пробие подаването на съперника си. Французинът поведе с 2:0, но веднага бе настигнат от Надал.

Испанецът, който е номер 5 в турнирната схема, успя да направи още един пробив за 5:3 и сервираше за мача, когато неочаквано Муте реализира втори пробив и запази надеждите си.

Те обаче бяха унищожени само няколко минути по-късно, когато Надал реализира седмия си брейкбол в мач, за да спечели сета и да приключи срещата.

В третия кръг Краля на клея с нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп. До момента двамата не са играли един срещу друг.