PALMS BET 7SPORT BWIN

Шиникова с победа в квалификациите на Ролан Гарос

17-05-2022 15:36 | Tennis24.bg

Изабелла Шиникова започна с победа в квалификациите на "Ролан Гарос". Българката се наложи със 7:5, 6:3 над поставената под №12 в пресявките Виталия Дятченко от Русия. Срещата продължи 95 минути. Във втория кръг Шиникова ще играе срещу № 188 в световната ранглиста Валентини Граматикопулу от Гърция.

Изабелла спечели първите пет гейма срещу Дятченко, но допусна изравняваве при 5:5. Българката обаче спечели следващите два гейма, а така затвори първата част със 7:5.

Във втория сет Шиникова изостана с 1:3, но спечели следващите пет гейма за 6:3.

По-късно днес първата ни ракета Томова ще се изправи срещу британката Кейти Суон, срещу която има две победи. Предстоящият двубой помежду им е последен (четвърти) в програмата на корт 2 и се очаква да стартира не преди 16:00 часа българско време.

В момента Суон е под номер 212 в световната ранглиста. При успех българката ще срещне рускиня във втория кръг – победителката от мача между Варвара Флинк и Марина Мелникова.