PALMS BET 7SPORT BWIN

Физически проблем спря Лазаров на четвъртфиналите

12-05-2022 11:18 | Tennis24.bg

Александър Лазаров отпадна на четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Шимкент (Казахстан) с награден фонд 53120 долара.

Квалификантът Лазаров се отказа заради физически проблем в мача срещу Юлисес Бланч (САЩ) при 2:4 гейма в първия сет след 30 минути игра.

След размяна на пробиви в началото българинът поведе с 2:1, но след това загуби 12 от следващите 14 разигравания и реши да прекрати участието си в двубоя срещу 338-ия в света американец.

Лазаров все пак си осигури 1460 долара и 20 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 406-ото място.

С доброто си представяне в Шимкент и четирите победи той си гарантира рекордно класиране в подреждането на АТП и от следващия понеделник ще се изкачи до около 370-ата позиция.