PALMS BET 7SPORT BWIN

Циципас спря Григор Димитров на осминафиналите

05-05-2022 20:02 | Tennis24.bg

Стефанос Циципас победи Григор Димитров с 6:3, 6:4 и се класира за четвъртфиналите на турнира в Мадрид, който е от Мастърс 1000 сериите.

Поставеният под номер четири в схемата представител на Гърция направи пробив за 4:2 в първия сет, което му позволи да поведе в резултата.

Хасковлията отново загуби подаването си в третия гейм на втората част и това беше решителният момент в двубоя, продължил 78 минути.

Циципас демонстрира отличен начален удар, срещу който българинът не успя да намери противодействие.

Григор Димитров, който не успя да достигне до нито една точка за пробив, има четири поражения в общо пет срещи със своя гръцки противник, заемащ петата позиция в световната ранглиста.

На четвъртфиналите в испанската столица Стефанос Циципас ще играе срещу шестия в схемата руснак Андрей Рубльов.