PALMS BET 7SPORT     BWIN

Шиникова е на четвъртфинал след нов успех в Дубай

24-11-2021 11:59 | Tennis24.bg

Изабелла Шиникова продължава великолепното си представяне на турнира от ITF в Дубай с награден фонд от 100 хиляди долара.
Българката победи с 6:4, 6:3 №208 света Майо Хиби от Япония. Срещата продължи точно 90 минути.

Това е четвърта поредна победа за Шиникова на турнира. Вчера тя се наложи в първия кръг над №2 в схемата и №80 в световната ранглиста Сайсай Джън от Китай с 6:2, 7:6(9). Преди това тя записа победи в квалификациите с 6-0, 6-2 над израелката Мика Фрухман и с 0-6, 6-4, 12-10 над словачката Тереза Михаликова.

На четвъртфиналите Изабелла ще играе срещу №138 в световната ранглиста Александра Крунич от Сърбия или №419 Илона Гиораие от Румъния.

Българката загуби първите два гейма в мача, но спечели следващите четири за да поведе с 4:2. До края на сета нямаше нови пробиви, а Шиникова спечели сета с гейм на нула.

Втората част започна с размяна на по два пробива за 2:2. Изабелла проби за 4:3, а след това затвърди на собствен сервис за 5:3. При този резултат Шиникова изпусна четири мачбола, но при петата си възможност проби и затвори мача в своя полза.

По-късно днес Виктория Томова ще играе във втория кръг срещу Виктория Кузмова от Словакия, която е № 174 в света.