PALMS BET 7SPORT BWIN

Циципас научил за смъртта на баба си минути преди финала в Париж

Циципас научил за смъртта на баба си минути преди финала в Париж
14-06-2021 09:33 | Tennis24.bg

Стефанос Циципас разкри, че е научил за смъртта на баба си минути преди на финала на Откритото първенство на Франция, където отстъпи в пет сета на Новак Джокович вчера, съобщи Франс прес, цитиран от БНР.

В публикация в Инстаграм рано тази сутрин, 22-годишният тенисист посвети първия си финал от Големия шлем на нея.

"Пет минути преди да изляза на корта, разбрах, че моята много обичана баба е загубила битката за живота си. Тя беше мъдра жена, чиято вяра в живота и готовност да дава не може да се сравни с никое друго човешко същество, което някога съм срещал", пише Циципас за баба си по бащина линия.

"Важно е да има повече хора като нея на този свят. Защото хора като нея те карат да оживееш. Те те карат да мечтаеш", допълни той.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Феликс Оже-Алиасим защити успешно трофея в Монпелие
Иван Иванов загуби от Рафаел Колиньон в последния мач за Купа Дейвис
Григор Димитров срещу американец в първия кръг в Далас
Елизара Янева остана на крачка от титла в Порто
България отстъпи на Белгия в сблъсъка за Купа Дейвис
Лиа Каратанчева с титлата на двойки в Орландо
БФТ отличи заслужили имена в българския тенис
Оже-Алиасим срещу Манарино на финала в Монпелие
Димов: Днес нашите момчета показаха, че могат да бъдат напълно равностойни
Боултър триумфира в Острава