PALMS BET 7SPORT BWIN

Джокович срещу Надал на финала в Рим

16-05-2021 06:47 | Tennis24.bg

Шампионът от миналата година Новак Джокович се класира за финала на турнира на червена настилка от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 2 милиона евро. Сърбинът, който е водач в основната схема, победи трудно на полуфиналите италианеца Лоренцо Сонего с 6:3, 6:7(5:7), 6:2 за 2:45 часа игра.

Джокович проби сервиса на съперника в четвъртия гейм и спечели първия сет рутинно с 6:3. Във втория италианецът изненадващо оказа сериозна съпротива. Двамата печелеха подаванията си, а при 5:5 Джокович направи първия пробив в тази част и в следващия гейм имаше два мачбола, които пропусна и сетът влезе в тайбрек, който Саного спечели.

В третия решителен сет сърбинът нямаше проблеми и след два пробива приключи сета с 6:2 и се класира на финала. В спор за трофея днес Джокович ще срещне Рафаел Надал, който в другия полуфинал елиминира Райли Опелка (САЩ) с 6:4, 6:4.