PALMS BET 7SPORT BWIN

Циципас срещу Рубльов на финала в Монте Карло

17-04-2021 18:07 | Tennis24.bg

Четвъртият в схемата Стефанос Циципас победи с 6:2, 6:1 непоставения Дан Евънс и се класира за първи път в кариерата си на финал на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло. В битка за първия си трофей през сезона гръцкият тенисист ще срещне руснака Андрей Рубльов, който се наложи с 6:3, 7:5 срещу норвежеца Каспер Рууд.

Евънс отстрани лидера в схемата Новак Джокович в третия кръг, но бе отнесен от Циципас само за 70 минути. Британецът загуби подаването си при 2:3 в първия сет, а до края гръцкият тенисист записа още четири пробива.

Циципас няма титла през този сезон, но има пет през кариерата си и бе полуфиналист на "Ролан Гарос" през 2020-а. Последната титла за световния №5 датира от февруари миналата година и бе спечелена на турнира на закрито в Марсилия. Това се случи само четири седмици преди първия COVID-19 локдаун във Франция.

Неговият съперник на финала - Андрей Рубльов, пък победи Каспер Рууд за час и 21 минути, след като записа последния от общо пет пробива за 6:5 във втория сет. Руснакът взе на нула следващия си сервис-гейм и затвори срещата с първия мачпойнт.