PALMS BET 7SPORT BWIN

Голям успех за Адриан Андреев

06-04-2021 18:08 | Tennis24.bg

Националът на България за Купа „Дейвис" Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира на червени кортове от Чалънджър сериите в Оейраш (Португалия) с награден фонд от 31,440 евро. Андреев постигна голям обрат и победи с 1:6, 7:6(5), 6:3 Чун-Шин Цън (Тайван), който е №283 в световната ранглиста. Адриан успя да обърне резултата от сет пасив и 2:5 във втората част.

Българинът ще играе във втория кръг срещу №4 в схемата и №244 в света Елиът Беншетри от Мароко или квалификанта Педро Качин от Аржентина. Преди днешната среща Андреев записа и две победи в квалификациите. Той се наложи с 6:3, 6:4 над №332 Едуард Естевес Лобато (Испания) и с 6:7(4), 6:2, 3:0 и отказване срещу Филип Жиану (Рум), който е №390 световната ранглиста.

Срещата днес започна лошо за Адриан, който загуби първия сет с 1:6. Във втората част Андреев допусна изоставане от 1:4 и 2:5. При 3:5 нашето момче успя да върне пробива, а след това да изравни на 5:5. Двамата тенисисти взеха следващите си подавания и така се стигна до тайбрек. В него Андреев поведе с 4:2 точки, но Цян успя да изравни - 4:4. Адриан стигна първи до сетбол при 6:5 точки и от първата си възможност изравни сетовете.

Третата решителна част започна с размяна на пробиви за 1:1. Андреев успя да дръпне с пробив за 3:1, но Цян отговори веднага с рибрейк. Адриан постигна нов пробив за 5:3, а след това на собствен сервис затвори мача от четвъртата си възможност.