PALMS BET 7SPORT BWIN

Нишикори сложи край на негативна серия

01-03-2021 18:23 | Tennis24.bg

Кей Нишикори сложи край на негативната серия от 4 последователни загуби и надви със 7:6 (4), 6:1 миналогодишния финалист Феликс Оже-Алиасим на старта на турнира в зала в Ротердам, който е от категория АТП 500.

Нишикори спечели последните 3 точки от тайбрека на първия сет и поведе в резултата след 67 минути игра. 19-годишният канадец поиска медицинска помощ след първия гейм на втория сет, в който Нишикори спечели 25 от изиграни 34 точки.

Нишикори, който в момента е №45 в ранглистата, достигна до полуфиналите в Ротердам през 2019 г. Той е с показатели 3-7 победи след завръщането си на корта след контузия и заболяване през септември миналата година.

Във втория кръг 31-годишният азиатец ще срещне представител на Австралия – Алекс Де Минор или Джон Милман.

По-рано през деня, преминалият през квалификациите Камерън Нори спечели първите 7 гейма при успеха с 6:0, 6:3 над Николоз Басилашвили. Във втория кръг британецът ще срещне шампиона от 2015 г. Стан Вавринка или Карен Хачанов.

Във вечерната сесия в игра ще видим бившия №1 в света Анди Мъри, който ще премери сили с представителя на домакините Робин Хаасе. След тях на корта ще излязат Мартон Фучович и Рейли Опелка.