PALMS BET 7SPORT BWIN

Томова не успя да влезе основната схема в Лион

28-02-2021 17:28 | Николай Драганов

Виктория Томова отпадна във финалния кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърда настилка във френския град Лион с награден фонд 235 238 долара.

Поставената под номер 4 Томова загуби от Магдалена Фрех (Полша) с 4:6, 4:6 за малко повече от час и половина. Вчера Вики разгроми китайката Цзя-Цзин Лу с 6:1, 6:1.

След размяна на по два брейка 161-а в света Фрех взе първия сет с нов пробив в десетия гейм, в който тя стигна до обрат от 40:15 за подаващата Томова.

Българката започна с брейк във втората част, но полякинята обърна до 5:2. Софиянката спаси три мачбола в осмия гейм, а след това отново проби, за да намали за 4:5.

Тя сервираше за изравняване на резултата, но сервисът й отново се пропука и Фрех стигна до победата при петата си възможност.

Томова все пак заработи 12 точки за световната ранглиста и 1575 евро.