PALMS BET 7SPORT BWIN

Агут и Гофен ще спорят за титлата в Монпелие

28-02-2021 11:02 | Николай Драганов

Белгиецът Давид Гофен и испанецът Роберто Баутиста Агут ще играят на финала на турнира по тенис на твърди кортове във френския град Монпелие с награден фонд 323 970 евро.

Поставеният под номер 2 в схемата Гофен победи Егор Герасимов от Беларус с 6:4, 2:6, 6:4 за 2:13 часа.

Белгиецът спечели 86 процента от точките си при първи сервис в третия гейм, направи пробив в седмия гейм и така се класира за първия си финал от 2019 година. Гофен игра за трети път на полуфиналите в Монпелие, след като през 2018 и 2020 година не успя да се класира в топ 4.

"В трети сет си казах - това е полуфинал, трябва да се бориш. Стигнах до пробив и след това до края бях концентриран върху сервиса си. Щастлив съм, че се класирах за финала на турнира за първия път", коментира Гофен, който е номер 15 в света.

Белгиецът ще играе на финала срещу номер 1 в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания), който победи Петер Гойовчик (Полша) със 7:5, 6:1 за 76 минути.

Испанецът имаше една победа в четири мача от началото на годината, но в този турнир намери формата си и достигна до 17-и финал в кариерата си.

Агут има 9 титли от турнирите ит АТП, а Гофен е завоювал 4.

"Чувствах се много добре. Обичам да играят тук. Щастлив съм, че достигнах до финала и имам добри шансове утре", каза испанецът.

Гофен ще се опита да вземе четвърта поредна победа срещу Баутиста Агут. Двамата са играли на пет финала на АТП, а белгиецът води с 3:2 победи.