Winbet

Програмата за петък: Всичко или нищо за Джокович и Зверев

20-11-2020 10:49 | Tennis24.bg

В петък ще стане известен последният полуфиналист на заключителния турнир на АТП в Лондон. Той ще бъде определен от директния сблъсък между Новак Джокович и Александър Зверев, които излизат на корта в минутите след 16:00 часа.

Това ще бъде дуел №6 между тях, като до момента сърбинът води с 3:2 победи. Любопитен е фактът, че две от срещите им бяха именно на Финалите на АТП в Лондон. През 2018-та година те се срещнаха първо в мач от груповата фаза, а Джокович се наложи с лекота – 6:4, 6:1. Няколко дни по-късно те играха отново, този път на финал, а с успеха изненадващо се поздрави Саша Зверев – 6:4, 6:3. Именно това е и най-значимата титла в кариерата на германеца до момента.

Джокович и Зверев за последно се срещнаха преди години и половина на четвъртфиналите на „Ролан Гарос“, където сърбинът се наложи с 3:0 сета. Победителят днес ще се класира за полуфиналите и ще играе срещу Доминик Тийм.

Вечерният двубой в Лондон ще противопостави Данийл Медведев и дебютанта Диего Шварцман. Руснакът вече си гарантира участие на полуфиналите, където ще срещне Рафаел Надал. Шварцман пък ще се опита да запише дебютна победа в турнира, след като загуби първите си две срещи.

Не преди 16:00 часа: