PALMS BET 7SPORT BWIN

Джокович тръгна по шампионски

29-09-2020 19:29 | Станко Димов

Новак Джокович започна похода си към 18-а титла от Големия шлем с бърза и рутинна победа в три сета над представителя на Швеция Микаел Имер - 6:0, 6:2, 6:3 в първия кръг на "Ролан Гарос".

Сърбинът загатна още в първия сет, че няма да се задържи дълго на корта, като не даде нито гейм на съперника и спечели с 6:0 за 21 минути игра. 80-ият в света Имер, който среща световния номер 1 за първи път, оказа малко повече съпротива в другите два сета, но това не бе достатъчно и Джокович приключи мача след 1:39 часа игра.

Във втория кръг сърбинът ще играе с победителя от мача между Уго Делиен от Боливия и Ричардас Беранкис (Литва). Джокович ще опита да спечели "Ролан Гарос" за втори път в кариерата си и да стане първият в Оупън ерата, спечелил всички турнири от Големия шлем поне по два пъти.