PALMS BET 7SPORT BWIN

Ерани бие след 3 часа игра в Палермо

Ерани бие след 3 часа игра в Палермо
04-08-2020 10:20 | Tennis24.bg

Двукратната шампионка Сара Ерани (Италия) стартира с успех на турнира по тенис на червени кортове в Палермо, с който беше даден рестарт на сезона на WТА след почти 5-месечна пауза заради пандемияата от коронавирус. Участващата с "уайлд кард" Ерани, победителка в надпреварата през 2008 и 2012 година, надделя над румънката Сорана Кърстя със 7:5, 1:6, 6:4 след три часа игра.

Представителката на домакините пропиля аванс от 4:1 в първия сет, който все пак спечели с късен пробив. Тя стартира с брейк и във втората част, но последва серия от осем поредни гейма за Кърстя, с който тя изравни резултата и поведе с 2:0 в решителния трети сет. Ерани постепенно отново намери играта си и дори обърна до 4:2, но след това отново допусна да бъде застигната. При 5:4 италианката реализира решаващ пробив, за да триумфира.

Във втория кръг на надпреварата с награден фонд 163 хиляди евро тя ще срещне Кристина Плишкова (Чехия), която елиминира поставената под номер 3 Мария Сакари (Гърция) с 6:4, 6:4.


 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Новак Джокович на 38: две ATP титли и нов рекорд по дълголетие
Анастасия Потапова ще се състезава под австрийски флаг
Асоциацията на спортните федерации ще връчи награда за работа с подрастващите
Алкарас получи наградата на АТР за спортсменство
Осем звезди от ATP ще участват в демонстративен турнир в Лас Вегас
Електрохолд Трейд вече прогнозира и балансира производството на 4000 ВЕИ централи
Трима тенисисти с номинации за Най-добър млад спортист на България за 2025 г.
Electrocharge и Petrol изграждат 200 зарядни станции за електромобили
Сорана Кирстя обяви, че спира с тениса през 2026
Григор Димитров запази позицията си, прогрес за Томова