PALMS BET 7SPORT BWIN

Григор: Не знам защо трябваше да е толкова трудно

Григор: Не знам защо трябваше да е толкова трудно
27-02-2020 10:33 | Николай Драганов

Григор Димитров преодоля критичен момент в двубоя си от втори кръг в Акапулко срещу Адриан Манарино, като му се наложи да отрази два мачбола, за да стигне до крайната победа. 


След 6:7(8), 6:2, 7:6(2), той все пак достигна до шестата си победа през сезона и се класира на първи четвъртфинал, където го очаква тежко изпитания в лицето на Стан Вавринка.


"Всичко, което трябваше да направя, беше да остана в мача и да се боря", коментира Димитров, който водеше с 4:1 с два пробива в трети сет, но успя да пропилее преднината си, а при 4:5 дори изостана с 15:40 в подаването си, което означавше два мачбола за Манарино, за щастие спасени от българина.


"Не знам защо трябваше да бъде толкова трудно, но е такова, каквоот е", добави той относно драмата в третия сет. Той пропиля аванс и в първата част, където водеше с 4:2, а в тайбрека също изпусна сетбол. 


"Атмосферата още веднъж беше невероятна. Просто ще се насладя на този момент", каза още българинът. 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Изабелла Шиникова отпадна на единично, но продължава на двойки в Бахрейн
Григор открива кампанията си в Мелбърн срещу чех (превю)
Джокович с победа №100 на Australian Open
Швьонтек тръгна трудно, Андреева и Шнайдер с впечатляващи обрати
Григор Димитров запази позицията си, Иван Иванов се изкачи с 87 места
Без промяна за Томова в ранглистата, рекорден прогрес за Елизара Янева
Силно начало за Медведев в Мелбърн, Де Минор също продължава
Физически срив прекрати участието на Оже-Алиасим на Australian Open
Последният танц на Стан Вавринка продължава
Ранен край за шампионката от 2020-а в Мелбърн